top of page
WhatsApp Image 2023-10-25 at 03.00.30.jpeg

Merhaba! Ben Hediye,

23 yaşındayım ve Mardin'in Midyat ilçesinde doğdum. Ancak Mardin'de sadece üç senem geçti. Diğer yirmi yılım hep İstanbul anılarıyla dolu.

Kanarya İlköğretim okulu, ardından Gülten Özaydın Anadolu Lisesi'nden 2018 yılında mezun oldum. 2019 yılında İstanbul'da bir vakıf üniversitesinde Uygulamalı İngilizce ve  Çevirmenlik bölümüne yerleştim. Üniversiteden bu yıl (2023) mezun oldum. Şu anda Dikey Geçiş Sınavı'na hazırlanıyorum.

Hedefim, hep ya astronot ya da astrofizikçi olmaktı. Ancak bazı nedenlerden dolayı üniversitede bu bölümlere erişmeyi sağlayamadım. Ancak halen geç sayılmazdı. Evrene bir şeyler katabilirdim. NASA'da çalışmayı çok istiyordum. Liseden beri NASA'ya mailler atıyorum. İstikrarım 2017 yılında NASA'dan "Nasıl Astronot  Olunur" başlığı altında bir mail aldım. Bu mailden sonra uzay bilimleri araştırmalarımı daha da yoğunlaştırdım. Üniversitem araya girince bir dönem kopukluk yaşandı ancak halen NASA'ya başvurularda bulunuyorum. Şu an NASA'nın bana hediye etmiş olduğu Teksas State Üniversitesi işbirliği ile online STEM modüllerinden yararlanıyorum. STEM Learning UK'de uzun bir yolculuğa başladım ve şimdi bu yolculuğun bir parçası olarak STEM elçisi olarak görev yapıyorum, geleceği şekillendirmek için heyecan verici bir fırsat sunuyor. Ayrıca, küresel iklim kriziyle mücadele ve sürdürülebilirlik konularında çalışmalar yapan Ecozyon Tech adında bir girişimim bulunuyor.

Sözlerimle insanların düşünmelerine, hissetmelerine ve belki de dünyayı biraz daha iyi anlamalarına katkıda bulunmayı umuyorum. İşte bu nedenle, her zaman geri bildirimlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum. İletişim kurmak için lütfen iletişim bilgilerimi kullanın veya sosyal medya hesaplarıma göz atın. Yazılarımı okuyan veya okuyacak olan herkese şimdiden teşekkür ederim. Sizlerle bu yazı serüveninde harika anılar ve fikirler paylaşmayı dört gözle bekliyorum.

bottom of page